Yükleniyor...

Sevgili Rotary Ailem,

Covid-19 Virüs Salgını ile ilgili olarak UR 2420. Bölge Federasyonumuzca Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Tomografi Cihazı temini için oluşturulan Global Grant Projesi tamamlanmış olup, General Electric  firması tarafından yurt dışından uçak kargo ile Türkiye’ye getirilen Tomografi  Cihazı, Ankara’da bulunan Turmaks Konteyner firmasına gönderilerek,  konteyner içine montajı yaptırılmış ve bu süre içerisinde de hastane bahçesinde konteynerin konulacağı yerin alt yapısı hazırlanmıştır. 10 Mayıs’ta Konteynerimiz Cerrahpaşa Hastanesine getirilerek ve vinçler vasıtası ile yeni yerine yerleştirilmiş ve 11,12 Mayısta tüm tesisat bağlantıları tamamlanarak kullanıma hazır hale getirilmiştir.13 Mayıs Çarşamba günü saat 11:00’ de Cerrahpaşa Hastanesinde yapılan  tören ile de hastane yönetimine teslim edilmiştir.

Guvernörümüzün daveti üzerine, bu tarihi törene katılarak Kulübümü temsil etmenin onurunu yaşadım. UR. 2420. Bölge Federasyonu tarihine geçecek bu önemli projede en çok katkı veren 3. Kulüp olmamızı sağlayan sevgili dostlarıma ve Kulübümüzün tüm üyelerine  sonsuz teşekkürler. Global Grant Projesine 62.716,-TL ile katkı vermemizi sağlayanları  bir kez daha anmak istiyorum. Ali Gür, İlhan Erhan Ergin, Süha Çilmi, Enver Aytaç, Cihan Cesur, Özgür İshakoğlu, M. Erkan Ülker, Dursun Küçük, Tevfik Mustafa Maktalan, Necati Sayın, Ziya Sadi, Mehmet Altay, Hasan Lütfi Okumuş, Müjdat Yeşildağ, İrfan Koç, Taner Sönmezer, Fuat Kırgız, Akın Silisan.

COVID 19 Virüsü ile mücadele  için ülkemize kazandıracağımız bu cihaz ile erken teşhis konularak pek çok hayatın kurtulmasını sağlayacağız. Rotary’nin bu süreçteki katkısının çok önemli olduğunu ve unutulmayacağını düşünüyorum.

Söz konusu proje Uluslararası ve Ulusal basında, TV ekranlarında yer almış, 11 ve 14 Mayıs’ ta Fox TV de İsmail Küçükkaya’ nın sunduğu sabah haberlerinde detaylı olarak haber yapılmıştır. BBC ve CNN ‘de haber olmuştur.

Rotaryen Sevgi ve Saygılarımla

Ali Gür

İstanbul Suadiye Rotary Kulübü

2019-2020 Dönem Başkanı

Toplantı Bilgileri

Toplantı Yeri : Büyük Kulüp - Çeftehavuzlar

Toplantı Günü : Salı

Toplantı Saati : 20.00